Strona główna Aktualności Uwaga lód pęka! Kolejna tragedia na jeziorze

Uwaga lód pęka! Kolejna tragedia na jeziorze

PODZIEL SIĘ

Pomimo wielu apeli o zachowanie ostrożności przy wchodzeniu na zamarznięte akweny, są tacy którzy ryzykują swoim życiem i zdrowiem. Do tragicznego wypadku doszło na jeziorze Tałty w m. Jora Wielka w powiecie mrągowskim. Z ustaleń wynika, że dwóch 70-letnich mężczyzn wyszło na jezioro łowić ryby gdzie załamał się pod nimi lód. Jednego z mężczyzn nie zdołano uratować.

Wczoraj po godz. 11:00 dyżurny policji został powiadomiony o zdarzeniu na jeziorze Tałty w miejscowości Jora Wielka w powiecie mrągowskim. Zgłoszenie dotyczyło dwóch wędkarzy, pod którymi załamał się lód. Na numer alarmowy 112 zadzwonił przypadkowy świadek, który usłyszał wołanie o pomoc. Wraz z innymi osobami zdołali wyciągnąć z wody jednego z mężczyzn.

Jest to 71-letni mieszkaniec. pow. mrągowskiego. Drugi z mężczyzn, również mieszkaniec pow. mrągowskiego, niestety w tym czasie wpadł pod lód i nie zdołano mu pomóc.

Na miejsce skierowane zostały służby ratunkowe oraz policja. Z wody wydobyło go Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Mikołajek. Pomimo podjętej reanimacji nie udało się go uratować.


Pierwszy z mężczyzn, nie wymagał hospitalizacji i została mu udzielona pomoc na miejscu zdarzenia.
Policjanci pod nadzorem prokuratora będą wyjaśniać jak doszło do tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Policjanci  ostrzegają, wejście na kruchy lód grozi załamaniem! Nie ryzykuj własnego życia lub zdrowia.

Źródło: KWP Olsztyn / (mj/rj)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*

code