Strona główna Aktualności Nielegalnie łowili ryby za pomocą sieci

Nielegalnie łowili ryby za pomocą sieci

PODZIEL SIĘ
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Kara do 2 lat pozbawienia wolności grozi dwóm „miłośnikom nielegalnego połowu”. 70-latek oraz jego 46-letni znajomy zostali zatrzymani przez szczycieńskich policjantów nad jeziorem Spychowskim. Mężczyźni wyławiali ryby za pomocą sieci.

W miniony poniedziałek około godziny 22.00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od strażników Straży Rybackiej. Funkcjonariusz poinformował, że w miejscowości Spychowo nad Jeziorem Spychowskim dwóch mężczyzn łowi nielegalnie ryby za pomocą sieci. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol policji. Policjanci w rozmowie ze strażnikami ustalili, że podczas patrolowania jeziora zauważyli łódź a na niej dwie osoby, które rozstawiają sieci rybackie. Mężczyźni byli pewni, że nikt ich nie obserwuje. Zaświecili sobie latarkę aby lepiej widzieć co dzieję się pod wodą. Niecny proceder tak ich pochłonął, że nie zauważyli jak podpływa do nich Straż Rybacka. 70-latek i jego 46-letni znajomy byli oburzeni, że ktoś im przeszkodził a pomimo pływającej w wodzie sieci nie przyznawali się, że ta należy do nich.

Szczycieńscy policjanci zatrzymali miłośników nielegalnego połowu. Obaj mężczyźni spędzili noc w policyjnej celi. Usłyszeli już zarzuty. Teraz swoje zachowanie będą tłumaczyć przed sądem. Za to przestępstwo grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn / (ig/rj)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*

code