Strona główna Aktualności Łowili różnymi metodami – wszyscy nielegalnie. Zatrzymani mężczyźni podejrzani o kłusownictwo

Łowili różnymi metodami – wszyscy nielegalnie. Zatrzymani mężczyźni podejrzani o kłusownictwo

PODZIEL SIĘ
fot. KWP Olsztyn

Mrągowscy policjanci zatrzymali 61-latka, który nielegalnie przy pomocy sieci łowił ryby nad Jeziorem Czos. Wcześniej wspólne działanie policjantów i strażników rybackich doprowadziły do postawienia zarzutów kłusownictwa trzem mężczyznom, których elbląscy policjanci zatrzymali na śluzie Michałowo. Cała trójka kłusowała w obrębie ochronnym na rzece Nogat. Mężczyznom grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W niedzielny poranek (22.05.2016) około godz. 7:00 mrągowscy policjanci patrolując ulice miasta zauważyli na jednej z nich mężczyznę, który na widok funkcjonariuszy przyspieszył kroku i zmienił kierunek drogi, zachowując się przy tym bardzo niespokojnie. Policjanci postanowili wylegitymować mężczyznę, którego zachowanie wydało się podejrzane. Podczas kontroli okazało się, że mieszkaniec Mrągowa posiada przy sobie torbę, której zawartości nie chciał okazać funkcjonariuszom. Ja się okazało mężczyzna miał w reklamówce sieci rybackie typu „wonton”, służące do nielegalnego połowu ryb, a w nich ponad kilogramowego lina.

61–letni mężczyzna w rozmowie z policjantami przyznał się, że rybę złowił kilka godzin wcześniej na jeziorze Czos używając do tego sieci. Mieszkaniec Mrągowa został zatrzymany w policyjnym areszcie, a następnie usłyszał zarzut nielegalnego połowu ryb. Teraz odpowie przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Także policjanci z Elbląga zatrzymali trzech mieszkańców Elbląga i Starego Pola – mężczyzn w wieku 32, 31 i 25 lat – podejrzanych o kłusownictwo. Cała trójka kłusowała w obrębie ochronnym śluzy Michałowo na rzece Nogat. Mężczyźni łowili na tzw. szarpaka, czyli wędkami z kotwiczkami na żyłce, które zarzucali i wyciągali nimi okaleczone ryby. Wykorzystywali także podrywkę, wykonaną z siatki, którą wyciągali ryby na tarle. Policjanci zabezpieczyli sprzęt wędkarski używany przez sprawców i zgodnie z przepisami ulegnie on przepadkowi.

Za tego typu proceder im także grozi kara ograniczenia wolności lub jej pozbawienia na okres do 2 lat.

Źródło: KWP OLSZTYN / (JS/JD/TM)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*

code