Strona główna Aktualności Kłusownicy zatrzymani na gorącym uczynku

Kłusownicy zatrzymani na gorącym uczynku

PODZIEL SIĘ

Nawet do 2 lat pozbawienia wolności grozi mężczyznom, którzy zostali zatrzymani na kłusownictwie. Mężczyźni dokonywali nielegalnego połowu ryb za pomocą sieci rybackich typu wonton w rejonie rezerwatu przyrody.

W nocy z soboty na niedzielę (06.06.2021) mikołajscy policjanci patrolujący miejscowość Łuknajno, zwrócili uwagę na dwóch mężczyzn, przebywających na moście pomiędzy jeziorem Śniardwy a Łuknajno. Mężczyźni na widok funkcjonariuszy zaczęli zachowywać się nerwowo. Chwilę później wyjaśniła się przyczyna takiego zachowania. Policjanci ustalili, że mężczyźni dokonywali nielegalnego połowu ryb za pomocą sieci rybackich typu wonton na szkodę Mazurskiego Parku Krajobrazowego.

Dwaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Jeden z nich miał 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zabezpieczyli również przedmioty, za pomocą których mężczyźni mieli dokonywać tego nielegalnego procederu.

Jeszcze tego samego dnia mężczyznom został przedstawiony zarzut nielegalnego połowu ryb, za co grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Źródło KWP Olsztyn / (dk/tm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*

code