Strona główna Aktualności Decathlon współpracuje z wędkarzami w trosce o polskie łowiska

Decathlon współpracuje z wędkarzami w trosce o polskie łowiska

PODZIEL SIĘ

Strażnicy Łowisk to grupa doświadczonych wędkarzy, która powstała na potrzeby kampanii na rzecz ochrony rodzimych łowisk. Wspólnie starają się oczyścić, zarybić i otoczyć opieką możliwie największą liczbę miejsc.

Decathlon wspiera zaangażowanych w sprawę wędkarzy – marka chce zjednoczyć wokół projektu jak najwięcej z nich, zachęcając jednocześnie do wzięcia sprawy w swoje ręce.


Kampania rozpoczęła się od opublikowania przez Strażników Łowisk (członkami grupy są uznani wędkarze: Lucio Łowca, Fishing With Ace, Sebastian Kowalczyk) materiałów wideo dotyczących problemów wędkarstwa. Filmy zachęcają wędkarzy do głosowania na najbardziej palący problem, który Decathlon pomoże rozwiązać.


W ramach pierwszej akcji zostanie wybrane do realizacji jedno z trzech przemyślanych działań. Wędkarze mogą postawić na wsparcie Społecznej Straży walczącej z kłusownikami na Jeziorze Orzysz, zarybienie stawu Szkółki Wędkarskiej z Buku lub na sprzątanie brzegów jednego z pięknych polskich akwenów.


Głosowanie trwa od 7 lipca do 21 lipca na stronie straznicylowisk.decathlon.pl. Decathlon przygotuje także wideo z manifestem wędkarzy podsumowującym ich największe bolączki, a na koniec akcji – materiał dotyczący udzielanej pomocy

Jakie problemy chcą rozwiązać Strażnicy Łowisk?

Zaśmiecanie łowisk
Każdy wędkarz zna skalę tego problemu. Nad rzekami często natrafić można na pozostawione śmieci, wysypiska czy nielegalne odprowadzanie ścieków rolniczych i przemysłowych. Jak można temu zaradzić? Przede wszystkim należy zabierać ze sobą własne śmieci i wyrzucać je do kosza. Warto także informować odpowiednie służby o nielegalnych wysypiskach i ściekach, a nawet umawiać się z innymi wędkarzami na sprzątanie swojego łowiska.

Walka z kłusownictwem
Problem kłusownictwa może nie być tak widoczny jak pozostawiane śmieci, ale jest równie istotny. Kłusownikiem może być zarówno niedoświadczony niedzielny wędkarz, jak i wytrawny przestępca. Czy można z tym walczyć? Oczywiście! Przede wszystkim należy samemu przestrzegać przepisów, pilnując limitów, wymiarów i okresów ochronnych, a także nie używając niedozwolonych narzędzi do połowu. Warto również pouczać nieświadomych i niedoświadczonych wędkarzy, a o zauważonych kłusownikach należy zawiadamiać policję.

Wspieranie zarybienia
Zarybianie ma na celu wzmocnienie populacji poprzez zwiększenie ilości ryb i poprawę ich kondycji. Mimo że obowiązek zarybiania spada na właścicieli łowisk, wielu z nich popełnia błędy, które sprawiają, że sytuacja się pogarsza. Wędkarze mają możliwość pomocy w zarybianiu – ważne, aby doglądali tarlisk i chronili je przed kłusownikami. Strażników Łowisk oraz Decathlon w działaniach wspierają Fundacja Ratuj Ryby (zarybianie łowisk), Polski Związek Wędkarski (walka z zanieczyszczonymi zbiornikami wodnymi i problemem śmieci), a także SSR Orzysz (walka z kłusownictwem).

Źródło: decathlon.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*

code