Strona główna Porady Łowienie na błystkę podlodową

Łowienie na błystkę podlodową

PODZIEL SIĘ

Metoda łowienia podlodowego na błystkę ma wiele zalet. Możemy w krótkim czasie obłowić znaczną część łowiska.

Wybierając cięższą błystkę możemy wędkować na dużych głębokościach i stosować grubsze żyłki np. gdy holujemy dużą zdobycz daje nam to większą pewność, że żyłka nam nie pęknie.

Niestety metoda łowienia na błystkę ma też i wady. Nadaje się ona tylko na łowiska rybne i tylko w okresie w którym ryby dobrze żerują.

Do połowu na błystkę podlodową stosujemy wędki podlodowe o sztywniejszej akcji, które można wyposażyć w kiwak wykonany z cienkiej blaszki, wskaże na on nam nawet bardzo delikatne brania. Żyłka o grubości 0,10 – 0,16 mm. Kołowrotek o szpuli stałej.

Sposób łowienia polega na opuszczeniu błystki do dna, następnie lekkim jej uniesieniu nad dnem i zatrzymaniem na chwilę, a następnie płynnym nie za mocnym uniesieniu wędki do góry. Ruch ten najlepiej wykonywać samym nadgarstkiem. Mocniejsze szarpnięcia błystki mogą spowodować, że ryby które będą w łowisku mogą się spłoszyć.

Branie ryby następuje podczas unoszenia błystki do góry lub po przytrzymaniu błystki nad dnem. Gdy brania są słabe można spróbować podnieś błystkę wyżej i obławiać różne partie wody. Zacinać należy natychmiast ale łagodnie, holować z wyczuciem i bez szarpnięć, gdyż okonie posiadają kruchą wargę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*

code