Strona główna Porady Karta Wędkarska – jak ją uzyskać?

Karta Wędkarska – jak ją uzyskać?

PODZIEL SIĘ

Karta wędkarska jest niezbędnym dokumentem uprawniającym do amatorskiego połowu ryb. W pierwszej kolejności należy zapoznać się z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 12 listopada 2001 r. w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie. Rozporządzenie dostępne jest tutaj. 

Jeżeli zamierzasz wędkować na wodach PZW zapoznaj się także z Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb PZW. Regulamin dostępny jest tutaj oraz w biurze danego Okręgu PZW.

Następnym korkiem jest dokonanie opłaty egzaminacyjnej i udanie się na
egzamin do siedziby Okręgu PZW. Po prawidłowym wypełnieniu testu, otrzymasz zaświadczenie o zdanym egzaminie na kartę wędkarską.

Z otrzymanym zaświadczeniem należy udać się do Urzędu Miasta lub do Starostwa Powiatowego (dla osób zamieszkałych w powiecie).
W urzędzie należy wypełnić wniosek o wydanie karty wędkarskiej i dokonać opłaty w wysokości 10 zł. Do wniosku należy dołączyć jedno zdjęcie (30×40 mm) i zaświadczenie o zdanym egzaminie. Koniecznie należy posiadać przy sobie dowód osobisty bądź inny dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość.

Uwaga!
Karta wędkarska jest tylko dokumentem potwierdzającym, że znamy przepisy dotyczące Ustawy o rybactwie śródlądowym. W celu wędkowania zgodnie z prawem, należy wykupić zezwolenie na wędkowanie na dany akwen. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*

code