Strona główna Aktualności Policyjni wodniacy zatrzymali kłusowników

Policyjni wodniacy zatrzymali kłusowników

PODZIEL SIĘ
fot. policja.gov.pl

Na rozlewisku Korsakówka na terenie gminy Purda policyjni wodniacy zatrzymali kłusownika, który za pomocą sieci żyłkowych typu wonton usiłował nielegalnie łowić ryby. 25-letni mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku przestępstwa.

Policjanci zabezpieczyli przedmioty, za pomocą których mężczyzna miał kłusować. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzić będą policjanci z Posterunku Policji w Purdzie. Grozi mu kara 2 lat więzienia.

To nie jedyny kłusownik zatrzymany w ostatnim czasie przez policyjnych wodniaków z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Kilka dni temu pełniąc służbę na terenie gminy Gietrzwałd funkcjonariusze również zatrzymali kłusownika na gorącym uczynku przestępstwa. 68-latek wpadł o godz. 18:00, gdy za pomocą podbieraka łowił ryby na spiętrzeniu rzeki Giławka. Sprawca miał już w wiadrze szczupaka, płocie i okonie. Jak sam przyznał, łowił ryby, by wpuścić je do swojego stawu.

W obu przypadkach sprawcom tzw. kłusownictwa, zgodnie z Ustawą o Rybactwie Śródlądowym, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

KMP Olsztyn / (MP/TM)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*

code