Strona główna Aktualności Ojciec z synem przyłapani jak na jednym z jezior wyciągali z wody...

Ojciec z synem przyłapani jak na jednym z jezior wyciągali z wody sieci

PODZIEL SIĘ

Dwaj mieszkańcy gminy Iława staną przed sądem i odpowiedzą za nielegalny połów ryb. Ojciec z synem zostali przyłapani przez policjantów jak na jednym z jezior wyciągali sieci z wody. Za popełnione przestępstwo 67-latkowi grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności natomiast jego syn ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Oficer dyżurny iławskiej Policji został poinformowany, że na jednym z okolicznych jezior ktoś nielegalnie łowi ryby. Funkcjonariusze pojechali we wskazane miejsce gdzie zauważyli dwóch mężczyzn wyciągających sieci z wody. Policjanci poczekali, aż mężczyźni dobiją do brzegu. Kiedy łódź podpływała jeden z nich na widok policjantów wyskoczył z łódki.

Funkcjonariusze zatrzymali drugiego mężczyznę, którym okazał się 67 – letni mieszkaniec gminy Iława. Mężczyzna nie miał żadnych zezwoleń i nie mógł posługiwać się narzędziami rybackimi, które służą tylko do profesjonalnego połowu ryb. W trakcie rozmowy z zatrzymanym policjanci ustalili, że drugim mężczyzną był jego nastoletni syn. Funkcjonariusze przedstawili 67 – latkowi zarzut, do którego się przyznał. Policjanci w trakcie czynności zabezpieczyli sprzęt, którym posługiwali się kłusownicy.

Za popełnione przestępstwo mieszkańcowi gminy Iława grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast jego nastoletni syn ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem rodzinnym i nieletnich.

KWP Olsztyn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*

code