Strona główna Aktualności KŁUSOWNICY ZATRZYMANI NA GORĄCYM UCZYNKU

KŁUSOWNICY ZATRZYMANI NA GORĄCYM UCZYNKU

PODZIEL SIĘ
fot. KMP Olsztyn

Policjanci z Orzysza zatrzymali na gorącym uczynku trzech mężczyzn, którzy nielegalnie łowili ryby. Wykorzystywali do tego ponton, którym pływali po jeziorze oraz sieć rybacką typu wonton.

W chwili zatrzymania sprawcy nieśli worek z rybami o wartości blisko 300 złotych. Wszyscy trzej usłyszeli zarzuty kłusownictwa ryb. Grożą im kary nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Orzyszu otrzymali informację, że w okolicach miejscowości Mikosze nieznani mężczyźni nielegalnie łowią ryby.

Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Po krótkiej obserwacji jeziora zauważyli, że jeden z mężczyzn stoi na brzegu. Dwaj kolejni dopływali do niego pontonem. Wszyscy trzej zostali zatrzymali. To mężczyźni w wieku od 41 do 52 lat mieszkańcy Orzysza i Pisza.

Sprawcy mieli przy sobie worek z rybami, w którym były m.in.: szczupaki, leszcze i okonie. Ich wartość oszacowana została na blisko 300 złotych. Nielegalnie złowione ryby zostały zabezpieczone przez policjantów podobnie jak wiosła, dwie drewniane deski oraz sieć rybacka typu wonton.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty kłusownictwa ryb. Nie przyznali się do zarzucanego im czynu.

Za nielegalny połów ryb odpowiedzą przed sądem. Grożą im kary nawet 2 lat pozbawienia wolności.

KWP Olsztyn / asz/in

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*

code