Strona główna Aktualności Dwaj 17-latkowie kłusowali na jeziorze Pilwąg

Dwaj 17-latkowie kłusowali na jeziorze Pilwąg

PODZIEL SIĘ
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Kara nawet 2 lat pozbawienia wolności grozi dwóm siedemnastolatkom, którzy na jeziorze Pilwąg na terenie gminy Kowale Oleckie nielegalnie łowili ryby.

W minioną sobotę w godzinach popołudniowych, oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał informację od funkcjonariuszy Państwowej Straży Rybackiej o kłusujących mężczyznach na jeziorze Pilwąg w gminie Kowale Oleckie. Strażnicy od dłuższego czasu obserwowali, jak dwóch kłusowników przy użyciu ościenia metalowego łowiło ryby. Po wyjściu z jeziora, na widok strażników mężczyźni wyrzucili oścień i torbę z rybami. Strażnicy zatrzymali jednego ze sprawców. Okazał się nim 17-letni mieszkaniec gminy Kowale Oleckie. Na miejsce zdarzenia pojechali policjanci wydziału kryminalnego, którzy wykonali wstępne czynności procesowe. Okazało się, że sprawcy złowili dwa szczupaki o łącznej wadze 1,5 kg, które zabezpieczono wraz z narzędziem którym je złowiono.

W trakcie przesłuchania zatrzymany mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Policjanci ustalili również dane drugiego ze sprawców. Funkcjonariusze pracujący nad tą sprawa przeprowadzili przeszukania w miejscu zamieszkania obu podejrzanych. W trakcie przeszukania zatrzymali drugiego z siedemnastolatków, który jest dobrze znany oleckim policjantom. Nie przyznał się on do winy tłumacząc, że w tym czasie robił tatuaż siostrze.

Za nielegalny połów ryb narzędziem kaleczącym zgodnie z ustawą o rybactwie śródlądowym grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło KWP Olsztryn / (tj/rj)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*

code