Strona główna Aktualności Policyjni wodniacy zatrzymali kłusowników

Policyjni wodniacy zatrzymali kłusowników

84
3
PODZIEL SIĘ
fot. policja.gov.pl

Na rozlewisku Korsakówka na terenie gminy Purda policyjni wodniacy zatrzymali kłusownika, który za pomocą sieci żyłkowych typu wonton usiłował nielegalnie łowić ryby. 25-letni mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku przestępstwa.

Policjanci zabezpieczyli przedmioty, za pomocą których mężczyzna miał kłusować. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzić będą policjanci z Posterunku Policji w Purdzie. Grozi mu kara 2 lat więzienia.

To nie jedyny kłusownik zatrzymany w ostatnim czasie przez policyjnych wodniaków z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Kilka dni temu pełniąc służbę na terenie gminy Gietrzwałd funkcjonariusze również zatrzymali kłusownika na gorącym uczynku przestępstwa. 68-latek wpadł o godz. 18:00, gdy za pomocą podbieraka łowił ryby na spiętrzeniu rzeki Giławka. Sprawca miał już w wiadrze szczupaka, płocie i okonie. Jak sam przyznał, łowił ryby, by wpuścić je do swojego stawu.

W obu przypadkach sprawcom tzw. kłusownictwa, zgodnie z Ustawą o Rybactwie Śródlądowym, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

KMP Olsztyn / (MP/TM)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*

code